Ekolojik Felaketler

Ekolojik felaketler ; nüfusların hızlı artışı , çevre kirlilikleri, madencilik ,nükleer santraller bunlardan bir kaçıdır, çevreye verilen her zararın toplamı ekolojik felaketlere sebep olur. Yakutistan’da bulunan elmas madeni olan MİRNEY 525 metre derinliğinde 1.25 çapındadır. Küresel ısınmaya sebebiyet veren bu maden kullanıma devam etmektedir.İngiltere’de ki kömür santreli zehir saçmakla hava kirliliğine neden olur.

2011’de meydana gelen tsunami sonucunda Japonya’da Fukushima Daiichi Nükleer İstasyonu’nda büyük bir facia yaşandı. Tokyo yakınlarındaki bu tesiste büyük hasarlar meydana geldi ve denize sızıntı olmuştur.

Maldivler’de deniz seviyesindeki yükselmeden kaynaklı adanın etrafına setler çekildi..

Bunlar örneklerin bir kaçı. Aslında tüm felaketlere bakıldığında sebebiyet verenler insanların kendisidir. Doğal afetlerle ekolojik felaketleri karıştırmamak gerekir. Doğal afetler , doğanın kendisini yenilemesinden ortaya çıkan durumlar iken ekolojik felaketler hem yaşadığımız gezegene ihanet hemde sağlık açısında kendimize verdiğimiz zarardır. River Petrol sahasına baktığımızda burada da diğer felaketlerde gördüğümüz gibi insanoğlunun menfaatleri sonrasında ortaya çıkan kirliliği görmekteyiz. Kimya endüstrisi , bazende yenildiğimiz hırslar.. Doğaya çıkarlarımız doğrultusunda hep zarar verdik bazen bir deodorant bazen Hiroşima’ya atılmış atom bombası bazen Çernobil’de sözde reaktör kazası. Unutmayın; yaşadığımız dünyanın asıl sahipleri değil sadece misafirleriyiz. Bir sonra ki nesil için yaşanılabilecek bir hayat için doğayı korumaları geleceğe sahip çıkmalıyız. Menfaatler için doğadan çaldıklarımızı elbet bir gün bedeli ağır olacak şekilde ödeyeceğiz.

Sonumuz iyi olsun istiyorsak geleceğe bırakacağımız imza yaşanılabilir ve anlamlı olmalı..

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 278 kişi tarafından görüntülendi.

4 Yorumlar

 1. Lee

  Haziran 22, 2020 at 5:53 pm

  cok guzel bilge dolu akici bir yazi calismasi olmus yuregine saglık basarilarinin devamini dlliyorum

  Cevapla
 2. helloween

  Haziran 22, 2020 at 6:22 pm

  çok güzel bir bilgi paylaşımı olmuş emeğinize yüreğinize sağlık başarılarınızın devamını dileriz.

  Cevapla
 3. CarlsBerg

  Haziran 22, 2020 at 7:56 pm

  güzel paylaşım emeğinize sağlık

  Cevapla
 4. eiffel65

  Haziran 28, 2020 at 4:53 pm

  Dünyayı kötü yapmak da iyi yapmak da tamamen bizim elimizde.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Ücretsiz sohbet chat kanalları ile kullanıcılarına muhabbet etme imkanı sağlamaktadır! % 100 bedava hizmet seçenekleri ile kullanıcılarına SEVİYELİ SOHBET odaları üzerinden kalıcı dostluklara ulaşabilmeleri yönünde hizmetleri ile diğer sitelerden farklı olarak kendi özgün çizgisini bozmamaktadır, günümüz sohbet siteleri hemen hemen bir birleriyle benzeri olmak ile birlikte, farklı hizmetleri bulunmamaktadır. Sitemiz seviyeli kullanıcılara sohbet etme fırsatı sunarken, Chat kurallarını ihlal eden kullanıcıları siteden uzaklaştırmaktadır.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2020 Tüm Hakları Sakıldır.
www.isohbet.Net

mobil sohbet - izmir sohbet - türkce sohbet - chat siteleri - sohbet