iletişim ve güdüleme yöntemleri

Bir kitlede istenilen etkinin uyandırılabilmesi için kitle tepkilerinin belirli yöne kanalize edilebilmesi ancak belirli yöntemlerin bilinmesiyle olanak sağlanabilir. Bir insanı belli bir yönde eyleme geçirebilmenin ön koşulu, o insana gerekli alternatiflerin sağlanmasıyla yapılabilir. İletişim sözlü, mimik, jest vs gibi karşılıklı anlaşılabilme için yapılan eylemlerdir. Günümüzde teknolojik açıdan iletişimi izlediğimizde sohbet siteleri bu konunun en başında gelir. Çağımızın bize sunduğu imkanlar doğrultusunda yeni insanlar tanımak, yeni arkadaşlıkların başlangıçları yazışma yoluyla sohbet siteleri ortamlarında mevcuttur. sohbet Aslında bu insanları iletişimden koparmamak günün her dakikasında sosyalliğe davet etmektedir. Akıcı sohbetlerin bulunduğu bu tarz sitelerde büyük kitlelere geniş bir arkadaş çevresine sahip olunabilinir. Bu tarz sitelerin ise kitlelere ulaşma çabası güdüleme tekniğinden geçer. Doğru, anlaşılır reklamlar, kitlelerin istekleri doğrultusunda sunulacak alternatifler insanları bu yönde çeker. Aslında güdüleme ve ikna toplumla yaşıt olduğu için insanlara yabancı gelmeyecek ve doğru izlenimler bırakacaktır. Kitlelerin motivasyon, propaganda konusunda da kendilerini sorumluluk içerisinde bulabilecekleri bu tarz sohbet sitelerinde her kesim için belirli görevlerde mevcuttur. Adminlikler ve buna benzer görevler hem daha fazla ayrıcalık sağlayacak hemde kişinin kalabalık bir kitle karşısında sorumluluk sahibi yapacaktır. İnsan her zaman sosyalleşmeye aç canlılar olmuştur. Sohbet Belirli şekilde hayatın her karesinde iletişim kurar ve böyle yaşarız. Bir çiçek üzerinde yapılan deneylerde bile ortaya çıkan manzara kendisiyle konuşulan çiçekte daha hızlı büyümesi, az konuşulan da ise solmasına sebebiyet vermiştir. Ki insanoğlu yaradılışının ilk anı itibariyle iletişim konusunda her geçen zamanda üstüne bir yenisini eklemiş ve kendisini geliştirmiştir. Martin Luther King demiş ki;

“İnsanlar genellikle birbirlerinden nefret ederler çünkü birbirlerinden korkarlar; birbirlerinden korkarlar çünkü birbirlerini tanımazlar; birbirlerini tanımazlar çünkü iletişim kurmazlar; iletişim kurmazlar çünkü sınıflara ayrılmışlardır.”

İmkanlarımız ve zamanımız varken sınıfları yıkabilir, sosyal bir çevre edinebiliriz.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 375 kişi tarafından görüntülendi.

4 Yorumlar

 1. Lee

  Haziran 22, 2020 at 5:45 pm

  gercekden guzel bir makele olmus dusuncelerin ve ifadelerin cok anlamli ve olumlu tebrık ederim

  Cevapla
 2. helloween

  Haziran 22, 2020 at 6:21 pm

  güzel ve hoş bir makale olmuş emeği geçenlerin emeğine yüreğine sağlık

  Cevapla
 3. CarlsBerg

  Haziran 22, 2020 at 7:33 pm

  Emeğinize sağlık

  Cevapla
 4. eiffel65

  Haziran 28, 2020 at 4:56 pm

  İletişimde güven ön planda olmalı. Güven yoksa iletişim olmaz. Başarılar

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Ücretsiz sohbet chat kanalları ile kullanıcılarına muhabbet etme imkanı sağlamaktadır! % 100 bedava hizmet seçenekleri ile kullanıcılarına SEVİYELİ SOHBET odaları üzerinden kalıcı dostluklara ulaşabilmeleri yönünde hizmetleri ile diğer sitelerden farklı olarak kendi özgün çizgisini bozmamaktadır, günümüz sohbet siteleri hemen hemen bir birleriyle benzeri olmak ile birlikte, farklı hizmetleri bulunmamaktadır. Sitemiz seviyeli kullanıcılara sohbet etme fırsatı sunarken, Chat kurallarını ihlal eden kullanıcıları siteden uzaklaştırmaktadır.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2020 Tüm Hakları Sakıldır.
www.isohbet.Net

mobil sohbet - izmir sohbet - türkce sohbet - chat siteleri - sohbet