Oyuncu Angela Trimbur, Meme Kanserinden Kurtulanların Çevrimiçi Topluluğunu Nasıl Oluşturdu?

 

“The Good Place”, “The Final Girls” ve daha fazlasındaki oyunculuk rolleriyle tanınan Angela Trimbur, 2018’de meme kanseri teşhisi konduğunda, neye benzediğini bilen insanlarla bağlantı kurmanın değerini çabucak öğrendi.

Tedavisi 16 tur kemoterapi, çift mastektomi ve rekonstrüksiyon cerrahisini içeriyordu. O vardı çünkü BRCA2 geni mutasyonu yumurtalık kanseri riskini artırabilir, Trimbur da Yumurtalıkları önleyici tedbirler için kaldırılmıştır vardı.

“Bir insanın asla yüzleşmek zorunda olmadığı büyük şekillerde zorlayıcıydı ve siz kendinizden geçmedikçe tamamen empati kurması zordu” diyor.

Bağlantıda kalmanın yaratıcı yollarını bulmak

En yakın ve en sevdiklerine yaslanmak, Trimbur’a en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda duygusal ve zihinsel olarak yardımcı oldu.

“Her zaman destek istedim; güvenlik açığı benim için pilot moddaydı.Sadece neyin yardımcı olacağını tam olarak ifade ettim ve birisi yardım etmek için bu şekilde adım atabilirse, yapacaklardır ”diyor.

Arkadaşlarının kendisi için kişiselleştirilmiş ritüellere katılmasından dolayı minnettar. Kemoterapi tedavilerinin ortasında, en zayıf anında, en sevdiği mezarlık çimenli tepesinde sessiz bir okuma toplantısı düzenledi, burada bir grup kız arkadaşının gelip bağımsız olarak, ancak birlikte okuyarak desteklerini gösterdi.

Trimbur, “Kişisel olarak bana en çok yardımcı olan şeyin, amaca yönelik ama yönetilebilir hissettiren bir şekilde bağlı kalmak için yaratıcı yollar bulmak olduğunu keşfettim,” diyor.

Kemoterapi sırasında ziyaretçilere ne zaman uyacağını, telefonda konuşacağını veya görüntülü sohbet edeceğini bilmiyordu ama yine de bağlantıda kalmak istiyordu. İki kişinin aynı programda olmasını gerektirmeden, insanların kendi zamanlarında video göndermelerine olanak tanıyan görüntülü mesajlaşma uygulaması Marco Polo’yu kullanmaya başladı .

Aktif bir dinleyici olmak zorunda olmamanın güzel bir yanı var. Başınızı sallamanız ve arka kanal ipuçlarını kullanmanız gerekmez. Bir kişinin konuşmasını tamamen dinleyebilir ve yapabildiğiniz zaman yanıt vermeye hazır olabilirsiniz ”diyor.

Ve konuşan kişi için, bir anlamda onlar için bir monolog gibi, ya da bunu doğru şekilde yapma baskısı olmadan ya da söylediklerinizin o kadar ilginç olmayabileceğini hissetmeden sadece nefes almak gibi” diye ekliyor.

Krizden topluluk yaratmak

Trimbur , sürecin her adımında arkadaşlarını bilgilendirmenin ve aynı şeyi yaşayan diğer kadınlara ses getirmenin bir yolu olarak yolculuğunu Instagram’da paylaşmaya karar verdi .

“Aynı yolculuktaki diğerleri mevcut karar verme süreçlerinde daha fazla görüldüğünü veya ilham aldığını hissetti ve bu, dışarıdan gelenlerin tüm bunların gerektirdiklerini biraz daha anlamalarına yardımcı oldu” diyor.

Günlük olarak mesajlar alıyor ve hayatta kalanlarla bağlantı kurmaktan onur duyuyor, bunun kendisine amaç verdiğini söylüyor.

Ne zaman COVID-19 isabet ve aynı pandemik yerleşti, Trimbur fark onlar Koronavirüsün duygusal ve zihinsel otoyol ele olarak birçok arkadaş kendi kendine bakım odaklanarak bulundu.

“Herkes kendine bakıyor ve sınırlar yaratıyordu ve bir dereceye kadar haklı olarak öyle. Ancak bu, kanserim ve yaşadıklarım hakkında konuşmam için bir alan yaratmadı ve kendimi çok yalnız hissetmeye başladım ”diyor.

Facebook grupları aracılığıyla meme kanserinden kurtulanlarla bağlantı kurmaya çalıştıktan ve bir duvara bir şeyler yazamayacak kadar kişisel olmadığını düşündükten sonra, otomatik bir kardeşlikle paylaşmanın daha samimi bir yolu için Marco Polo’da bir video mesajlaşma grubu oluşturmaya karar verdi. kim anladı.

Instagram’da bağlantı kurduğu kadınlarla bir bağlantı paylaştı ve grup, kanser yolculuklarının her aşamasında kadınlar da dahil olmak üzere hızla büyüdü.

Bu gruplarda ağlıyoruz. Birbirimizi kutluyoruz. Hepsi çok tatlı. Dolayısıyla, başkalarının kendilerini biraz daha az yalnız hissetmelerine yardımcı olmak ve onlara bağlantı kurabilecekleri bir topluluk vermek için yapabileceğim her şeyi yapacağım diyor.

Yeni bir perspektifle ileriye bakmak

Trimbur kanser teşhisini aldığında, sette olmayı hissedip hissetmeyeceğinden emin değildi ve Hollywood ekran çalışmalarına ara verdi.

“Enerjiye sahip olduğumda, hala benim için çok rahatlatıcı olan dans atölyeleri öğretiyor ve onlara ev sahipliği yapıyordum. Oturma odamda yalnız ben olsam bile dans etmeyi asla bırakmadım. Her zaman zihinsel olarak ayakta kalma yöntemim olacak ve kariyerimde her zaman dans etmeyi umacak ”diyor.

Pandeminin Hollywood’u durma noktasına getirdiği göz önüne alındığında, iyi tarafından bakmaya çalışır.

“Daha az yalnız hissetmek, karantinaya alınmış ve sosyal olarak mesafeli kalmak istediğiniz bir zamanda daha fazla yalnız hissetmenin zor olduğunu biliyorum, ama gerçekten tüm bunların büyük bir nedeni olduğuna inanıyorum. Önemli bir ders. Belki de bu zamanı daha derin hissettirecek şekilde kullanmayı öğrenmemiz gerekiyor ”diyor.

Onun için daha derine inmek, kanser yolculuğu hakkında yazmak anlamına geliyor.

Öyleyse belki bir gün yazar olacağım? Trimbur, hayatın gizli yeni yol ayrım yolları heyecan verici ”diyor.

Hala deneyiminin ona verdiği yeni perspektif üzerinde çalışırken, büyük şekillerde değiştiğini hissediyor.

“Hayatımdaki büyük sürprizlerle başa çıkabileceğime daha çok güveniyorum, ancak hala birkaç ameliyatın ortasındayım. Yumurtalıklarımı yeni çıkardım… ve bu kaybın için üzülüyorum ”diyor.

Ayrıca meme implantlarının çıkarılmasına ve düzleşmeye karar verdi.

“Vücudumda yabancı bir şeyin olması, kelimenin tam anlamıyla ve duygusal olarak asla rahat hissetmedi. Bu yüzden hâlâ büyük değişikliklerle hokkabazlık yapıyorum ve bunları sıralıyorum ”diyor Trimbur.

“Hayatta kalanların çoğu tedaviden sonra bir TSSB aşamasından geçiyor, bu yüzden birden bire yaşamın amacına dair tüm yanıtlara sahip olmamız veya onu daha net görmemiz gibi bir şey değil” diyor. “Belki birkaç yıl içinde bu cevap dilimden uçar ve umarım gider.”

Bu arada, arkasında kanser olduğuna şükrediyor ve buna da “İyi kurtulduk!

 

Etiketler:

Bu yazı toplamda 91 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Ücretsiz sohbet chat kanalları ile kullanıcılarına muhabbet etme imkanı sağlamaktadır! % 100 bedava hizmet seçenekleri ile kullanıcılarına SEVİYELİ SOHBET odaları üzerinden kalıcı dostluklara ulaşabilmeleri yönünde hizmetleri ile diğer sitelerden farklı olarak kendi özgün çizgisini bozmamaktadır, günümüz sohbet siteleri hemen hemen bir birleriyle benzeri olmak ile birlikte, farklı hizmetleri bulunmamaktadır. Sitemiz seviyeli kullanıcılara sohbet etme fırsatı sunarken, Chat kurallarını ihlal eden kullanıcıları siteden uzaklaştırmaktadır.

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2020 Tüm Hakları Sakıldır.
www.isohbet.Net

mobil sohbet - izmir sohbet - türkce sohbet - chat siteleri - sohbet